Wir set­zen al­les dar­an,
un­se­ren Pa­ti­en­ten die Le­bens­qua­lität zurück­zu­ge­ben, die sie durch ih­re Er­kran­kung ver­lo­ren ha­ben.

FAQ

Wiemy, że kwestia leczenia za granicą jest dla Państwa, jako pacjentów, związana z wieloma pytaniami. W tym miejscu chcielibyśmy udzielić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli jednak nie znajdziecie Państwo odpowiedzi, na swoje pytania lub chcecie Państwo bezpośrednio osobiście rozmawiać z jednym z naszych pracowników, prosimy o kontakt. Nasi współpracownicy mówią po polsku.

Z kim mam się skontaktować w Klinice aby uzyskać odpowiedzi na moje pytania lub zapytania ogólne.

Polsko-mówiący pracownik Case Management International jest do Państwa dyspozycji i jest osiągalny od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:30 do 15:30.

→ Ansprechpartner

Jak dojechać do Kliniki w Görlitz?

Przekraczając przejście Graniczne Zgorzelec (PL) - Görlitz (D) kierować się drogowskazami do autostrada A4 / Klinika. Parking do Państwa dyspozycji znajduje się przed szpitalem.
→ Lageplan

Jakie możliwości noclegów są dostępne dla osób towarzyszących pacjentowi?

Osobom, które chcą towarzyszyć pacjentowi, pomagamy w znalezieniu miejsca noclegu w Görlitz. Jesteśmy w kontakcie i posiadamy umowy ramowe w pensjonatach i hotelach różnych kategorii. Począwszy od przystępnych cenowo pensjonatów do luksusowych hoteli włącznie. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, chętnie pomożemy.

Jakie możliwości leczenia oferuje Miejska Klinika w Görlitz?

Miejska Klinika w Görlitz oferuje specjalistyczne badania i zabiegi skierowane na potrzeby polskich pacjentów z regionu. Tutaj znajdziecie Państwo pierwszy, krótki przegląd naszych usług medycznych. Oczywiście, że również w innych specjalizacjach, dostępne są świadczenia medyczne do Państwa dyspozycji. Zadzwońcie do nas!

Jakie dokumenty oczekiwane są ode mnie, jako pacjenta, przed przyjęciem do diagnostyki lub leczenia?

Potrzebujemy od Państwa, jeśli takowe posiadacie, wszystkie aktualne badania medyczne i dokładny plan przyjmowanych leków.
Wystarczy skontaktować się z nami z zaufaniem - odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Jak konkretnie wygląda droga dochodzenia do diagnostyki lub leczenia?

Aby wykonać pierwszy krok powinieneś skontaktować się z nami i przedstawić swój problem. Po wstępnym opisie objawów, możemy określić, w którym ze specjalistycznych działów medycyny będziemy mogli Państwu najlepiej pomóc. Złożymy Państwu ofertę kosztów leczenia i poinformujemy o terminach leczenia i czasie leczenia, itp..
Po przyjęciu prognozy kosztów leczenia, przekażemy Państwu ogólne i specyficzne dla danego leczenia informacje: telefonicznie, pocztą elektroniczną lub listownie. 

 

W przypadku braku deklaracji pokrycia kosztów przez zagranicznego płatnika, pacjent jest zobowiązany do pokrycia kosztów leczenia przed przystąpieniem do pobierania usług szpitalnych. Szczegółowych informacji  w tym względzie udzielimy telefonicznie.

Na badania/ leczenie prosimy o przybycie na 30 minut przed czasem . W tym czasie dokonamy formalności związanych z przyjęciem i dokonania zobowiązań płatniczych. Proszę nie zapomnieć dokumentów! Proszę zabrać paszport i wszystkie wypełnione formularze. Po badaniu lub leczeniu, zazwyczaj otrzymacie Państwo pierwszy krótki list do lekarza leczącego języku niemieckim. Możemy pośredniczyć, jeśli jest taka potrzeba w tłumaczeniu dokumentów medycznych na język polski, za dodatkową opłatą,  Jeżeli koszt leczenia wzrośnie, ze względów medycznych, w stosunku do wyliczeń w kosztorysie, (jeśli to możliwe)zostaniecie państwo natychmiast poinformowani. Dodatkowe koszty muszą być pokryte. Jeśli koszty leczenia będą korzystniejsze od wstępnego szacunku- kosztorysu niezwłocznie zwrócimy państwu różnicę.

Czy NFZ przejmie koszty leczenia u Państwa?

NFZ obecnie może przejąć koszty leczenia za granicą tylko wtedy, gdy odpowiednie leczenie w Polsce jest niedostępne lub wiąże się z za długim oczekiwaniem? Należy skontaktować się z Państwa przynależnym oddziałem NFZ

Pracuję w innym kraju niż Polska i jestem tam ubezpieczony. Kiedy koszty leczenia beda przejete przez ubezpieczyciela z tego kraju gdzie jestem ubezpieczony za granica.

Na przykład: pracujecie Państwo w Holandii i chcecie być leczeni w naszym szpitalu.

Proszę skontaktować się z lokalnym Ubezpieczycielem zdrowotnym w celu otrzymania Formularza E-112, S2 lub ​​E-106 . W przypadku wypadków przy pracy należy uzyskać formularz DA1 . Ubezpieczyciele z krajów zachodnioeuropejskich z reguły są kooperatywni w tym względzie i przejmują koszty leczenia.  Aby uzyskać więcej informacji proszę się z nami skontaktować.

Jak mogę otrzymać ofertę leczenia od Państwa? Jakie są warunki płatności?

Na Państwa zapytanie przedstawimy, jak najszybciej to możliwe, ofertę diagnostyki lub leczenia.

Opłatę można wnieść gotówką lub kartą EC w naszej kasie.
Opłata musi być dokonana, co najmniej 3 dni przed ustalonym terminem. Po wcześniejszym uzgodnieniu można zapłacić ustaloną kwotę w ustalonym terminie leczenia\ diagnostyki.

Na jakie udogodnienia mogę oczekiwac w klinice?

W Klinice Miejskiej w Görlitz, dostępne są takie obiekty jak: kaplicaKappellefryzjer-Friseur , kiosk z Gazetami, itp. Jeśli macie Państwo jakieś specjalne życzenia / wymagania, prosimy o kontakt.

Kto będzie opiekowal się mną w czasie mojego pobytu w Klinice Miejskiej w Görlitz?

Podczas Państwa pobytu w Klinice będziecie znajdowali się Państwo pod opieką naszych Case Manager International. Case Manager pomaga w obsłudze zadań administracyjnych, towarzyszy Państwu w poszczególnych terminach, wyjaśnia kolejne poczynania.

Czy mogę przyjmować gości?

Oczywiscie, ze mozna przyjmowac gosci.Godziny odwiedzin - Besuchzeiten są różne na każdym oddziale. Zadzwońcie do nas, pomożemy.

Jak mogę skontaktować się, jako członek rodziny z lekarzem prowadzącym?

Prosimy o kontakt z  Case Manager International.

Kontakt→ Ansprechpartner

 

Weiterempfehlung

Hinweis

Downloads


Klicken Sie auf die Abbildung um den Download zu starten (PDF-Format).

Flyer w Klinice Görlitz
Flyer Poród bez lęku w Klinice Görlitz